Choď na obsah Choď na menu
 


Matičný ples

21. 1. 2020

                    Matičiari otvorili plesovú sezónu v Rimavskej Sobote

Rimavská Sobota, 17. január 2020

 

                  Melódie valčíka otvorili 30. ročník plesu Miestneho odboru Matice slovenskej v Rimavskej Sobote. V priestoroch hotela Tatra sa 17. januára 2020 konal tradičný Matičný ples a tým matičiari otvorili v meste plesovú sezónu. Predsedníčka privítala prítomných hostí, zaželala  dobrú zábavu, príjemné posedenie a radosť zo stretnutia opäť po roku. Na ples sa prišlo zabaviť veľa  záujemcov a matičiarov tak ako po iné roky. O program sa postarala folklórna skupina Lieščina, ktorá  zaspievala ľudové pesničky z okolia Rejdovej, predviedla  humornú scénku o živote na dedine. Predsedníčka poďakovala účinkujúcim za program a zdôraznila, že je potrebné uchovávať a rozširovať naše slovenské ľudové piesne a tradície.  Do tanca  vyhrávala hudobná skupina FAIR-PLAY p. Tibora Lévayho a na parkete sa tancujúci vyzvŕtali pri známych pesničkách z Repete. Veľkú časť večera vyplnili krásne slovenské ľudové piesne v rôznych úpravách.

                Nechýbala ani  tombola, za pekné a hodnotné ceny  ďakujeme firmám, podnikateľom mesta, členom výboru a súkromným osobám. Všetkým sa veľmi páčila výzdoba sály, v ktorej sa ples uskutočnil.

                Dobrá nálada, radosť, nadšenie zo stretnutia a tanca trvalo do skorých ranných hodín a my sa tešíme na ďalšie stretnutie, aby sa  priateľstvo upevňovalo aj takouto formou spoločenského posedenia.

 

                                                                                  Mgr. Elena Nebusová

                                                                         predsedníčka MO MS Rimavská Sobota

 

Náhľad fotografií zo zložky Matičný ples 2020