Choď na obsah Choď na menu
 


Darčeky pre seniorov z Tisovca

23. 11. 2020

                   (Ne)obyčajný príbeh obyčajnej krabice od topánok z Tisovca

     Topánky sú pre nás všetkých veľmi dôležité: chránia naše nohy, vytvárajú pocit tepla, esteticky dotvárajú oblečenie. Topánky používame denno-denne, bez nich by sme sa asi necítili komfortne. Sem-tam príde čas, kedy si povieme, že je potrebné kúpiť si nové. V obchode nám ich zabalia do krabice, my ich doma vybalíme a krabicu najčastejšie vyhodíme. Stratila totiž zmysel. O krabiciach od topánok málokedy rozmýšľame, málokedy hľadáme v nich hlbší význam. Je dobré to napraviť, dajú sa totiž zmeniť na „krabice lásky“.

     A láska predsa dáva zmysel nášmu životu. Všetci ju potrebujeme, všetci po nej túžime. Hľadáme cestu, ktorá nás k nej privedie. A tá býva neraz kľukatá, dlhá a komplikovaná. Býva plná prekážok, plná pavučín, do ktorých sa zamotáme len preto, že lásku hľadáme kdesi v diaľkach a vo „veľkých“ veciach. Akosi nechceme pochopiť, že láska je v nás, že je v jednoduchosti a v drobnostiach. Láska je naozaj v nás a my ju môžeme šíriť. Napr. aj použitím obyčajnej krabice od topánok. Dá sa do nej vložiť veľa lásky, ktorú môžeme poslať ďalej. Napr. seniorom, ktorých život je neraz náročný a osamelý.

     A viete koľko lásky sa zmestí do jednej krabice od topánok? Matičiari z Tisovca to už vedia. Zapojili sme sa (a stále sa zapájame) do projektu pod názvom „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“. My už vieme, že stačí do nej vložiť drobnosť (niečo sladké, niečo slané, niečo voňavé, niečo teplé, niečo na čítanie a niečo na pamiatku), krabicu zabaliť do vianočného papiera a poslať ju seniorom, ktorí tak pocítia, že na nich niekto myslí a má ich rád.

     Matičiarske „krabice lásky“ z Tisovca už cestujú k majiteľom. Pre seniorov sú poslom lásky s odkazom: „Nech viera a nádej posilnia všetkých. Nech sa naše životy naplnia láskou, pokojom a duchovným bohatstvom.“

                                                               PaedDr. Monika Koncošová

                                                            predsedníčka MO MS v Tisovci

 

Náhľad fotografií zo zložky Darčeky pre seniorov z Tisovca