Choď na obsah Choď na menu
 


Pocta Štefánikovi

2. 10. 2019

Pocta Štefánikovi

 

 

Bottovo, 28.septembra 2019

 

Miestny odbor v Bottove dňa 28. septembra 2019 organizoval  pri príležitosti 100. výročia úmrtia Milana Rastislava Štefánika hudobnodramatickú kompozíciu pod názvom „Pocta Štefánikovi“ . 
V programe účinkoval Juraj Sarvaš, významný slovenský herec, režisér a scénarista, ktorý sa popri práci v divadle, televízii a v rozhlase venuje aj umeleckému prednesu. Pôsobí ako pedagóg na Akadémii umení v Banskej Bystrici. V recitácii a prednese dramatického textu maestra Sarvaša, Máriu Schlosserovú a Romana Hargaša spevom doprevádzali Mária Hochelová, Veronika Mihalková a Šimon Svitok. Klavírny sprievod patril Martine Svitkovej.  Sprievodným podujatím bola výstava organizovaná Gemersko-malohontským osvetovým strediskom v Rimavskej Sobote venovaná životu legionárom pod názvom „Botto+legionári=Bottovo. Podujatia sa zúčastnili nielen obyvatelia obce Bottova, ale aj hostia z Rimavskej Soboty, Tornale, Jesenského  a okolitých obcí.  
Organizátori sa touto cestou chcú poďakovať aj stálym podporovateľom kultúrneho života v obci, ktorými sú Roľnícka spoločnosť a.s. Bottovo, Lesné pozemkové spoločenstvo Dubina v Bottove, Poľovnícke združenie Bottovo a Miestny spolok SČK Bottovo a  Matica slovenská v Martine.

 

Ľudmila Šimková

predsedníčka MO MS v Bottove

 

Náhľad fotografií zo zložky Pocta Štefánikovi