Choď na obsah Choď na menu
 


Stavanie mája 2017

3. 5. 2017

                                  Nezabúdame na tradície

 

Rimavská Sobota, 28. 4. 2017

 

            Jarné slnko láka do prebúdzajúcej sa prírody mladých, starších a aj deti obdivovať a tešiť sa z krásy kvetov. Jedným z nezabudnuteľných zážitkov je stavanie mája v predvečer 1.mája.  Mládenci stavajú máje nielen  pre mladé dievčatá súce na vydaj, ale aj ako prejav radosti zo života.

            Miestny odbor Matice slovenskej, Dom MS a FS Podkovička nezabudli ani tohto roku na stavanie mája a v piatok 28. apríla sa stretli v Dome Matice slovenskej, kde členovia výboru vítali prichádzajúcich a hneď spoločne ozdobili stužkami krásnu a vysokú briezku. Aj keď bol daždivý deň, účasť matičiarov bola pekná a dobrú náladu vytvárali muzikanti na trúbke a akordeóne. Predsedníčka MO MS privítala prítomných a FS Podkovička nás potešil svojim programom piesní a tančekov.

            Ozdobený máj postavili členovia výboru za spevu a v sprievode muzikantov. Bude nám pripomínať celý máj mesiac lásky a radosti. Prítomných sme pohostili klobáskami, pečivom, čajom a zákuskami od členiek MO. Posedenie v dobrej nálade trvalo do večerných hodín.

 

                                                                                           Mgr. Elena Nebusová

                                                                            predsedníčka MO MS Rimavská Sobota

 

Náhľad fotografií zo zložky Stavanie mája 2017