Choď na obsah Choď na menu
 


Spomienka na Ľ.Štúra-Tisovec

26. 1. 2016

Ako ho nepoznáme...

Tisovec, 20.1.2016

Miestny odbor Matice slovenskej v Tisovci dňa 20. januára 2016 zorganizoval pripomienku k 160. výročiu úmrtia významnej osobnosti slovenských dejín Ľudovíta Štúra. Pripomienka sa uskutočnila v priestoroch MsKS v Tisovci za účasti členov MO MS, členiek Únie žien Slovenska a žiakov Základnej umeleckej školy v Tisovci.

Predsedníčka MO MS v Tisovci  Monika Koncošová pripravila pre prítomných zaujímavú prednášku o Ľudovítovi Štúrovi a zamerala sa hlavne na jeho detstvo a rodinu, v ktorej vyrastal, obdobie štúdií, ale aj na jeho vzťahy a názory na mladícke ľúbosti, na úlohu ženy v rodine a národe. Príjemným spestrením podujatia boli spevácke a hudobné vstupy žiakov Základnej umeleckej školy v Tisovci pod vedením Ľubice Sabovej.

Podľa slov pani Koncošovej Miestny odbor Matice slovenskej v Tisovci plánuje v tomto roku uskutočniť podobné literárno-hudobné kompozície venované spomienkam na ďalšie významné osobnosti nášho regiónu, akými boli Matej Hrebenda, Izabela Textorisová, Ivan Krasko ... . Tešíme sa na pútavé rozprávanie a na ešte väčšiu účasť tisovskej verejnosti.

Mgr. Ingrid Šulková

 DMS Rimavská Sobota

 

Náhľad fotografií zo zložky Spomienka na Ľ.Štúra-Tisovec