Choď na obsah Choď na menu
 


Ples Matice slovenskej - 2015

31. 3. 2015

                            Ples Matice slovenskej v Rimavskej Sobote

            Ples Matice slovenskej v Rimavskej Sobote sa konal 28. februára v priestoroch Junior Komplexu - Mladosť. Do tanca hrala hudobná skupina Syntax z Poltára a poslucháčov zaujal saxofonista a huslistka, čo vytvorilo zaujímavú skupinu hráčov.

            V programe sa predstavili mažoretky Estrella z Relaxu pod vedením p. Pivníkovej. Zo svadobného salónu Valentína nám predviedlo 12 nádherných svadobných šiat 6 mladých dám. Róby boli rozprávkové a predvedenie zožalo veľký potlesk.

            Na ples sa prišlo zabaviť menej záujemcov a matičiarov ako po iné roky, ale na temperamente a dobrej nálade to nikomu neubralo dobre sa zabaviť a zaspievať si. Zneli známe piesne z Repete, aj novšie, ale veľkú časť večera vyplnili krásne slovenské ľudové piesne v rôznych úpravách.

            Radosť a nadšenie zo stretnutia a tanca trvalo do skorých ranných hodín. Svojou účasťou ples podporili poslanci mestského zastupiteľstva a podnikatelia. Za pekné a hodnotné ceny do tomboly ďakujeme firmám, podnikateľom mesta a súkromným osobám.

            Tešíme sa na stretnutie o rok, aby sa nadšenie a priateľstvo matičiarov upevňovalo aj takouto formou spoločenského posedenia.

 

Náhľad fotografií zo zložky Ples 2015