Choď na obsah Choď na menu
 


Výstava fotografií

17. 2. 2015

               Autorská výstava fotografií Agáty Bartovej

                           

Rimavská Sobota, 12. 5. 2014

 

                        V Dome Matice slovenskej Rimavská Sobota bola nainštalovaná autorská výstava fotografií Agáty Bartovej pod názvom „Výber z tvorby“. Sú to rôzne výtvarné variácie, napríklad hra rúk v rôznych pózach, štruktúry dreva, plynúcej vody, rôzne zaujímavosti z prírody, tancujúce páry pripomínajúce motýle, ale aj fotografie z nášho mesta.

                                     Agáta Bartová pracuje v Turistickom informačnom centre , kde sa venuje okrem inej práce aj reportážnej fotografii. Fotografovaniu sa venuje od študentských čias a tento jej vzťah ovplyvnila aj výtvarná škola, ktorú navštevovala v Košiciach.  Fotografia jej prirástla k srdcu a stala sa jej záľubou, robí jej radosť čakať na správny okamih a veľmi sa teší na to, keď sa tejto svojej záľube bude môcť  naplno venovať na dôchodku. Všíma sa prírodu, svetlo, inšpirujú ju rôzne tvary dreva, skál, vody, rôzne kompozičné úpravy, v ktorých každý hľadá svoje predstavy, sny, pocity a zážitky. Z množstva fotografií dlho hľadá a vyberá ten správny záber, na ktorom je kus jej osobnosti.

                        Výstavu fotografií zorganizoval Miestny odbor Matice slovenskej v spolupráci s Domom Matice slovenskej. Výstava bude trvať do konca mája a všetkých Vás srdečne pozývame.