Choď na obsah Choď na menu
 


Výstava fotografií D.Rapavej

17. 2. 2015

          Výstava fotografií  RNDr. Daniely Rapavej 

                            v Rimavskej Sobote

 

Rimavská Sobota, 9. 4. 2014

 

            V Dome Matice slovenskej Rimavská bota bola inštalovaná výstava fotografií „Život  zblízka“ autorky RNDr. Daniely Rapavej, pracovníčky Hvezdárne v Rimavskej Sobote.

             Podľa jej slov sa fotografovaniu venuje od študentských čias, všímala si život v prírode, pretože fotografie sú krehké harmónie, akoby pohladenie duše. Učarovali jej najmä vážky a motýle, lebo pozorovať svet hmyzu a čakať na správny okamih je pre autorku fascinujúce.

             „Fotografovala som všetko, čo sa v prírode dialo, je to fascinujúce. Nejde len o to, že si odfotím kvet alebo motýľa, ale fotografujem príbehy a emócie, ktoré sa tam dejú“ povedala autorka fotografií.

                        Mnohé krásne farebné javy si v bežnom živote nevšimneme. Sú skryté v bublinách, v pavučinových vláknach, v ľade. Podľa slov autorky, kým objavujeme svet, je v nás stále kúsok detstva.

            Na tejto výstave ŽIVOT ZBLÍZKA boli prezentované napríklad fotografie „Divadlo za oknom“, „Babôčka pávooká“, „Zimná záhrada“, „Svetlo v pavučine“ a veľa ďalších krásnych fotografií.

Najrozsiahlejšie výstavy Tajomstvo svetla a vody a Život zblízka boli realizované cez projekt APVV a sú putovné, okrem Rimavskej Soboty boli v Košiciach, Krompachoch, Smoleniciach, Nových Zámkoch, Žiline.

            Autorka pozvala verejnosť na návštevu a výstavku fotografií do Hvezdárne v Rimavskej Sobote, ktorou chce predstaviť nielen astronómiu, ale aj poznávanie krás prírody.