Choď na obsah Choď na menu
 


Mikulášske posedenie

                                   Mikulášske posedenie matičiarov

Miestny odbor Matice slovenskej v Rimavskej Sobote zorganizoval v Dome Matice slovenskej Mikulášske posedenie. Jeho súčasťou bola ochutnávka vianočného

pečiva a výstavka ručných prác a servítok s vianočnou tematikou. Podujatie svojim vystúpením, tradičnými piesňami a koledami podľa zvykov našich predkov spestrili deti z folklórneho súboru Lieskovček, ktorý pracuje v CVČ Relax pod vedením Jarky Lajgútovej.

„Členky Výboru Miestneho odboru Matice slovenskej sa dohodli, že napečú vianočné pečivo, ktoré sa pripravuje počas Adventu, a potom sa dáva na štedrovečerný stôl. Každá niečím prispela. K pečivu sa podával čaj alebo káva. Teší nás, že nás prišli pozdraviť aj deti z folklórneho súboru Lieskovček,“ vyjadrila sa predsedníčka MO MS v Rimavskej Sobote Elena Nebusová, ktorá v rámci podujatia rozprávala o vianočných zvykoch.

Spomenula obyčaje našich predkov na sv. Ondreja, na Luciu- Stridží deň, sv. Mikuláša a na vianočné sviatky. Zaujímavá bola aj výstavka ručných prác- vyšívaných obrusov a dekoratívnych vecí, ktoré možno zavesiť na vianočný stromček. Vytvorili ich šikovné ruky matičiarok. Na Mikulášskom posedení bola hojná účasť.

Najbližším podujatím bude koncert Tóny Vianoc v Rimavskej Sobote. Organizuje ho Dom Matice slovenskej a uskutoční sa  v piatok, 20. decembra o 18.00 hod. v rimavskosobotskom dome

kultúry. Koncert, ktorý sa bude niesť v tradičnom duchu, finančne podporili BBSK a Matica slovenská.

 

Náhľad fotografií zo zložky Mikulášske posedenie